Kud god da krenem, eto i njih. – O psihosocijalnim preprekama sa kojima se susreću OSI
13. decembar 2023.
Oštećenje, prepreke u sredini ili nešto treće? – O modelima invalidnosti
20. decembar 2023.

Vebinar „Razgovori o roditeljstvu“ – prijava zainteresovanih

Драги родитељи,

Са великим задовољством желимо да вас позовемо да се пријавите на вебинар  „Разговори о родитељству“ Новак Ђоковић Фондације који се реализује у оквиру пројекта „Школа родитељства“ који спроводе Градски савез социјално хуманитарних организација Смедерево у партнерству са Друштвом за церебралну и дечију парализу Смедерева. Више о овом пројекту можете сазнати на линку https://savezosi.org/skola-roditeljstva/ . Верујемо да ће ово бити идеалан поклон родитељима пред новогодишње празнике.

Вебинар „Разговори о родитељству“ посвећен је родитељима деце узраста од 3 до 6 година. Психолог Смиљана Грујић и глобална директорка НЂФ Јелена Ђоковић  водиће вас на пут откривања себе кроз животне примере који ће вас постаћи на размишљање и дати идеје на који начин је пожељно комуницирати.

Вебинар садржи 13 лекција:

1. Узроци неприхватљивог понашања код деце старости од 3-6 година;
  2. Похваљивање и награђивање – начини подстицања конструктивног понашања код деце;
  3. Родитељи, да ли вас боле батине?
  4. Васпитни поступци родитеља и њихове последице на развој;
  5. Начини прихватања дечијих порука које родитеље не остављају равнодушним;
  6. Да ли родитељи знају шта деци треба?
  7. Дететово „НЕЋУ и родитељско „МОРА“ ;
  8. (Не)наштимовани инструменти у породичном оркестру;
  9. Како подстицати емоционалну интелигенцију код деце?
  10. Како да именујемо, препознамо и управљамо својим емоцијама?
  11. Емпатија: Може ли се ниво саосећања код човека повећати?
  12. Родитељи и деца у дигиталном добу;
  13. Утицај развода на дечији развој.

Ми ћемо поклонити укупно 20 приступа овом вебинару чија је вредност 15.000,00 динара, при чему ће предност имати родитељи који су особе са инвалидитетом, родитељи деце са сметњама у развоју или са инвалидитетом.

Како се можете пријавити?

За бесплатан приступ вебинару „Разговори о родитељству“ можете се пријавити на мејл cdp@savezosi.org .

У садржају мејла наведите:

– Ваше име и презиме и мејл адресу на коју желите да Вам буде достављен приступ;

– Приложите доказ да је дете старости између 3 и 6 година (можете усликати и приложити здравствену књижицу јер се на њој види датум рођења) и

– Уколико Ви или Ваше дете имате неку врсту инвалидитета, потребно је да приложите налаз лекара или Интерресорне комисије или Решење о оствареном праву на помоћ и негу другог лица.

Као што смо навели предност ће имати родитељи деце са сметњама у развоју или инвалидитетом, као и родитељи који су особе са инвалидитетом.

До када се можете пријавити?

Пријава је отворена до среде 20. децембра 2023. године до 16 часова. Уколико раније попунимо места, пријаве ћемо затворити. Зато будите брзи.

Како ћете добити приступ?

Мејл адресе родитеља који ће добити бесплатан приступ вебинару проследићемо Новак Ђоковић Фондацији, а они ће на ваш мејл послати кодове и појашњење о томе на који начин можете приступити лекцијама.

Ускоро очекујте још један вебинар којим ћемо наградити родитеље деце до 3 године старости. Пратите нас.